ייעוץ עסקי ייעוץ עסקי, אימון והדרכה למנהלים
מומחים בהגדלת הכנסות וזמן פנוי למנהלים
חייג כעת: 072-2423333
חפש

מייקל ג'ורדן, קובי בראיינט, אנטוני פארקר, שאראס ו... אתה!!! - חלק שני

לתחילת המאמר: לחץ כאן

 

מהם הכללים לבחירתו של המאמן הנכון?

 

אימון ותרגול מביאים למצויינות | אימון עסקי
 אימון ותרגול מביאים למצויינות

אם נחזור לעולם הספורט, קבוצות פאר, עם שחקנים כוכבים, הצליחו עם מאמן אחד, וכשלו לחלוטין עם מאמן אחר (ראה ערך ריאל מדריד בכדורגל). מכאן אנחנו יכולים לראות את החשיבות הגדולה של בחירת מאמן מתאים לקבוצה/עסק.
מספר נקודות עליהן חשוב להקפיד בעת בחירת המאמן:

 1. מאמן טוב הוא מאמן עם תוצאות - מאמן לא טוב הוא מאמן עם הסברים (מדוע הוא לא הביא תוצאות . .. ). בטרם תבחר מאמן, בדוק את הרקורד שלו - עם כמה חברות עבד, בכמה הוא שיפר את התוצאות העסקיות שלהם, בכמה העלה את ההכנסות של הלקוחות שלו ועוד.

  דרך טובה לבדוק זאת היא להתקשר ללקוחות של המאמן (תבקש ממנו רשימת ממליצים) ולתשאל אותם ביסודיות על העבודה עימו.
   
 2. כימיה אישית - עבודה עם מאמן היא עבודה אינטימית, ולעיתים לאורך שעות רבות. לכן ללא כימיה אישית אין סיכוי להצליח. בחן בשיחה/פגישה את הכימיה שלך עם המאמן כצעד חשוב ביותר.
   
 3. שיטת עבודה - יש מאמנים שעובדים על פי תחושות. שיטה זו, שיכולה להצליח לפעמים, היא מתכון לכישלון וודאי בפעמים אחרות. תחושות אנושיות הן משהו לא יציב ואי אפשר לבנות עליהן בניהול עסקים.

  כשאתה בא לבחור מאמן עבורך, זכותך לקבל מקצוען – מישהו עם דרך, עם שיטה, מישהו שיודע במקצוענות מה עליו לעשות בכל רגע נתון, לא מתוך "תחושות", אלא מתוך שליטה מלאה בחומר.

  כמו שפיל ג'קסון (מאמנם של מייקל ג'ורדן וקובי ברייאנט) לא מחליף שחקנים או תרגילים לפי תחושה, אלא על פי שיטה מקצועית שהוא פיתח לניהול המשחק.

מנקודת המבט שלך כמאמן, מהו הדבר שמאפשר יותר מכל את פריצת הדרך של המנהל בדרכו להצלחה?

בתור מי שליווה עסקים, חברות ומנהלים רבים באימון אישי, אני יכול לומר שזהו אחד מהמקצועות המספקים ביותר. אתה פוגש אנשים בעלי יכולת רבה (מנהלים) ומסייע להם לשפר את יכולותיהם עוד יותר. כתוצאה ישירה מכך אתה יכול להבחין בשינויים בחייהם של רבים – עובדיהם, בני משפחותיהם, לקוחות, ספקים ועוד.


בשנים האחרונות ליוויתי עסקים מכל הגדלים, הסוגים, הצורות והענפים (וידיסלבסקי היה זה שאימן את אסנת פלאוט, זוכת פרס יזם השנה של גלובס לשנת 2004-2005 ע.מ.) וראיתי שיש כמה נקודות מפתח, שסייעו לי בתור מאמן ועשו את ההבדל בין הצלחה בינונית לבין פריצת דרך משמעותית.


נקודת המפתח בה הבחנתי הינה בעצם הבסיס של שיטת העבודה איתה אני פועל ועובדה מדעית חשובה: כל עסק מורכב בבסיסו מאנשים! משרדים, מחשבים, מוצרים וכן הלאה, כל אלה הם משניים בחשיבותם לעומת הגורם החשוב ביותר בעסק – אנשים. ולכן הנקודה הקריטית ביותר מבחינתי היא לתת ייעוץ אישי למנהל עצמו. כאשר המנהל יהיה בכושר אישי טוב – גם העסק יתפקד טוב יותר. כאשר המנהל בכושר אישי גרוע במעגלי חייו השונים – העסק לא יתרומם, לא משנה מה שלא נעשה.


דבר זה קשור לנקודת מפתח נוספת לה אנו קוראים "אתיקה". ראיתי מנהלים רבים אשר חופרים את הבור של עצמם, ע"י עשיית מעשים ופעולות לא אתיות שונות. אילו אותם מעשים אשר האדם יודע שהם מזיקים ולמרות זאת הוא מבצע אותם. הבחנתי בפריצות דרך גדולות מאוד אצל המאומנים שלי ברגע שנגענו וטיפלנו ביסודיות בנושא זה של אתיקה אישית. לאחריו הטיפול במרכיבים שונים בעסק הוא קל הרבה יותר.

 

להמשך המאמר - לחץ כאן

 

האם אתה מסוגל להוציא מעצמך ומהעסק שלך יותר?

לקביעת פגישת ייעוץ - מלא את הפרטים הבאים ולחץ 'אני מעוניין. בואו ניפגש'!

 

 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'מאמן עסקי - חלק שני שתף עם החברים בטוויטר את 'מאמן עסקי - חלק שני