ייעוץ עסקי ייעוץ עסקי, אימון והדרכה למנהלים
מומחים בהגדלת הכנסות וזמן פנוי למנהלים
חייג כעת: 072-2423333
חפש

מייקל ג'ורדן, קובי בראיינט, אנטוני פארקר, שאראס ו... אתה!!!

כיצד מצליח המאמן העסקי להוציא יותר 'מיץ' מהמנהל המאומן על ידו?

 

מאחורי כל שחקן מצליח, מוכשר ככל שיהיה, נמצא תמיד מאמן שיודע להביא את השחקן למצות את יכולותיו, להתרכז בעיקר במקום בטפל, ואף לשדרג את כישוריו של השחקן.


בניהול ובעסקים, בדיוק כמו בספורט, חשוב לדעת לבחור את המאמן הנכון. למען האמת, חברות ועסקים מצליחים רבים נעזרים בשירותיהם של מאמנים עסקיים המלווים אותם לאורך תקופות שונות.


מנהלים רבים שואלים את עצמם:

 

כיצד מישהו חיצוני יכול לעזור לי? מישהו שלא מכיר את הענף והבעיות שלנו – איך הוא יסייע לי בדיוק?
 

מה הוא ילמד אותי שאני לא יודע לבד?
 

מה אני צריך בייביסיטר? 
 

ונגיד שהחלטתי לעבוד עם מאמן עסקי – את מי לבחור?
 

איך זה עובד?


בראיון עם דני וידיסלבסקי, אחד מהיועצים והמאמנים המוערכים בישראל ומי שכונה על ידי המאומנים שלו בתואר המחייב – 'הקוסם', הוא מספק תשובות לכמה משאלות אלו.

 

דני, למה בכלל צריך מאמן. הרי רוב המנהלים עברו בדרכם לפסגה מסלול לימודים מפרך שלכאורה אמור לכסות את צרכי הניהול שלהם?

המאמר במגזין הניהול הישראלי (המיל) | אימון מתקדם
 המאמר במגזין הניהול הישראלי (המיל)

בשנים האחרונות יצא לי ללוות בצורות ובהיקפים שונים (החל מניתוח בסיסי של עסקים ועד ליווי ארוך טווח) קרוב ל-800 מנהלים, חברות ועסקים.  בפגישות ובראיונות שערכתי למנהלים גיליתי שמנהל הוא אדם בודד מאוד.

 

למעשה, ככל שהוא מנהל בכיר יותר, ומצליח יותר, כך באופן פרדוקסאלי, הוא אדם בודד יותר.


על כתפיו של המנהל מונחת אחריות רבה, שרק הולכת וגוברת ככל שהתוצאות העסקיות שלו משתפרות, הוא אחראי "להאכיל" משפחות רבות, והוא זה שצריך לתת את הדין במצבים שונים. כמו שכבר נכתב במקורות "לא טוב היות האדם לבדו" – על אחת כמה וכמה אם הוא גם מנהל עסק או ארגון גדול.


מאמן עסקי טוב הוא בעצם פרטנר למנהל. הוא בן ברית איתו המנהל יכול לשוחח על דברים שהוא לא יכול לשתף בהם אחרים, לידו המנהל יכול להפגין את חולשותיו, והוא יכול להכווין את המנהל לאפיקים חדשים.


למעשה מנהלים בד"כ נמצאים תחת עומסי עבודה בלתי אפשריים, אשר בגינם הם אינם מביאים לידי מימוש את היכולות האמיתיות שלהם (בדיוק כמו שקורה לעיתים לספורטאים מצליחים). כאן בדיוק נכנס לתמונה המאמן העסקי, אשר מהווה מעין "אי של שפיות" עבור המנהל, ומספק אתנחתא ואוויר לנשימה למנהל כדי שיוכל להתבונן על הדברים מנקודות מבט חיצוניות לעסק שלו.

 

מהו תפקידו של המאומן במערכת היחסים עם המאמן?

מניסיוני אני יכול לומר שיש מאומנים (מנהלים) שחושבים שבעצם העובדה שהם לקחו מאמן – הסתיים חלקם במאמץ הקבוצתי. הם בעצם מצפים שכעת המאמן יעשה עבורם את העבודה, או יישא בנטל, או יספק פתרונות וייקח החלטות במקומם. לעיתים הם מורידים את "הרגל מהדוושה" כי "כעת האחריות היא לא רק שלי".


זוהי גישה מוטעית שלא יכולה להביא לתוצאות.


הדרך היחידה שאימון אישי (קואוצ'ינג) יכול לעבוד היא על ידי עבודת צוות מלאה בין המאמן למאומן.


תפקידו של המאומן הוא לשתף את המאמן באופן מלא בדברים, בלי סודות ובלי הסתרות. המאומן צריך לקחת אחריות מלאה, דבר שמתבטא בקבלת החלטות. כלומר, המאמן יכול לתת עצות ולהביע דעות שונות, אולם תפקידו של המאומן הוא לבחור איזה מהדברים נראים לו, ואיזה לא, ולבצע רק את מה שנראה לו. 

 

זה נשמע לך מחייב כמעט כמו בחירה של בן זוג?

 

להמשך המאמר - לחץ כאן

 

האם אתה מסוגל להוציא מעצמך ומהעסק שלך יותר?

לקביעת פגישת ייעוץ - מלא את הפרטים הבאים ולחץ 'אני מעוניין. בואו ניפגש'!

 

 

 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'מאמן עסקי שתף עם החברים בטוויטר את 'מאמן עסקי