ייעוץ עסקי ייעוץ עסקי, אימון והדרכה למנהלים
מומחים בהגדלת הכנסות וזמן פנוי למנהלים
חייג כעת: 072-2423333
חפש

האדם הוא המקצוע - חלק שלישי

לקריאת החלקים הקודמים במאמר: חלק ראשון, חלק שני

 

אי-ודאות מתמדת

 
הכתבה כפי שהתפרסמה בעיתון גלובס | עסקים
 הכתבה כפי שהתפרסמה בעיתון גלובס עסקים

מאפייני המקצוע: "אנשים שעוסקים בייעוץ פנסיוני מאופיינים בחשיבה לטווח ארוך, מפתחים יכולת לראות עץ תרחישים מפורט, וכמובן, הם ניחנים באוריינטציה מתמטית סטטיסטית. 
"עוד דבר שמאוד טיפוסי למקצוע זה הוא גמישות מחשבתית. זה קורה כיוון שהשוק והחוקים של משרד האוצר משתנים במהירות ואתה לומד להסתגל לשינויים הללו במהירות, ולקבל אותם."


"תחום הפנסיה אינו מדע מדויק עם אמיתות מוחלטות. הוא מושתת יותר על סטטיסטיקה (לא מתמטיקה), ולכן עם הזמן מתפתחת אצלך סובלנות גבוהה למצבי אי-ודאות. אתה לומד להפיק את המקסימום האפשרי, גם כשאין לך מידע מלא". 
הגלישה לחיים הפרטיים: "יועצים פנסיונים חווים יום-יום, מתוקף עיסוקם, את העובדה שיום אחד תהיה זקן (אם לא תמות בדרך...), כאשר רוב האנשים בעלי המקצועות האחרים מגיעים להבנה הבסיסית הזו בגיל מאוחר יחסית.


"זה כשלעצמו מפתח חשיבה לטווח רחוק ומחווט במוח את התפישה ששום דבר אינו ודאי ואינו מוחלט."
"הסובלנות הזו לעמימות משרתת אותי, למשל, בהיתקלויות פחות נעימות מול רשויות, בין אם מדובר בדיון או בוויכוח במס הכנסה, בחוב לעירייה או בעימות עם כל רשות אחרת. עמימות כזו היתה מעיקה על אדם אחר ודוחפת אותו לסיים את הפרשה בתנאים פחות נוחים מבחינתו. ליועץ פנסיוני, שמפנים מתוקף עיסוקו שדברים אינם מוחלטים, יהיה קל יותר לחיות בנוחות יחסית עם אי-הוודאות."


"קצב השינוי המהיר של החוקים בתחום הפנסיה הפך אותי גם סבלנית לשינויי תוכניות שחברים או מכרים עושים לי בדקה ה-90. אם, למשל, חברים קבעו איתי יום, שעה ומקום וביטלו ללא התראה מספיק מוקדמת, הרי שאני לא נעלבת, מתרגזת או כועסת, אלא זורמת עם ההפתעה שהחיים זימנו ורואה אותה כלגיטימית."


"גם החלטות הקשורות ליחסים בינאישיים או לסגנון המגורים מושפעות מצורת החשיבה של המקצוע. על רקע של זוגות שבאים להתייעצויות בנושא של פירוק החבילה - הרי ש'זוגיות לכל החיים' נראית כחלום בלתי אפשרי בשאלה אם לשכור או לרכוש נכס למגורים - אני בוחרת באופציה השנייה, פשוט כי היא עולה בקנה אחד עם מה שיועץ פנסיוני נוהג לעשות בעבודתו: להקפיד לפזר סיכונים בצורה נבונה".

 

האם אתה מסוגל להוציא מעצמך ומהעסק שלך יותר?

לקביעת פגישת ייעוץ - מלא את הפרטים הבאים ולחץ 'אני מעוניין. בואו ניפגש'!

 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'האדם הוא המקצוע - חלק שלישי שתף עם החברים בטוויטר את 'האדם הוא המקצוע - חלק שלישי