ייעוץ עסקי ייעוץ עסקי, אימון והדרכה למנהלים
מומחים בהגדלת הכנסות וזמן פנוי למנהלים
חייג כעת: 072-2423333
חפש

"עושי הצרות" - חלק שלישי

להלן החלק השלישי של רשימת "עושי הצרות" שנבחרו לפרוסמת הידועה של חברת Apple, חשוב אחרת, אותה הפצנו מחדש כמאמר הוקרה למנכ"ל האגדי של Apple, סטיב ג'ובס, שהלך לעולמו באוקטובר 2011.

  

לחלקים הנוספים של רשימת 'עושי הצרות': חלק ראשון , חלק שני

   

אמיליה ארהארט

אָמִילִיָה אֵרְהָארְט (נולדה ב-24 ביולי 1897; נעלמה בעת טיסה ב-2 ביולי 1937 והוכרזה כמתה ב-5 בינואר 1939), הייתה טייסת וסופרת אמריקאית.


ארהארט התפרסמה כאשר הייתה לאישה הראשונה שחצתה את האוקיינוס האטלנטי בטיסת יחיד.

 

היא קבעה שיאי טיסה רבים נוספים וכתבה ספרים רבים על חוויותיה שהפכו לרבי מכר.

 

ארהארט נעלמה בנסיבות לא-ברורות בשמי האוקיינוס השקט בסמוך לאי האולנד במהלך ניסיונה להקיף את העולם בטיסה, בשנת 1937.

 

 

אלפרד היצ'קוק

סר אלפרד ג'וזף היצ'קוק (13 באוגוסט 1899 - 29 באפריל 1980), מפיק ובמאי קולנוע בריטי. נחשב לאחד מגדולי הבמאים של הקולנוע בכל הזמנים. אמן סרטי המתח והאימה.


גדולתו של היצ'קוק כאמן מתבטאת בצד הפסיכולוגי של הגיבורים ושל העלילה, וכל זאת מבלי להזניח את הצד החזותי של הרקע והתפאורה היוצרים מציאות מיוחדת האופיינית לסרטיו ושימת דגש על שילוב האפקטים המוזיקליים בעלילה.

 

סימן היכר קבוע של היצ'קוק הוא הופעתו הקצרה, למשך מספר שניות ברקע של רוב סרטיו, כאדם מן הרחוב, ללא קשר לעלילה.

 

מרתה גרהם

מרתה גרהם נולדה בפיטסבורג, פנסילבניה בשנת 1894 ועברה לקליפורניה בגיל 14. היא החלה להתעניין במחול לאחר שראתה הופעות של רות סט. דניס בשנות העשרה של המאה ה-20, אך רק בגיל 22 (1916) נרשמה לבית הספר למחול "דנישון" בלוס אנג'לס, שנוסד על ידי רות סט. דניס וטד שון.
 

בשנת 1925 הפכה מדריכת מחול ב"בית ספר איסטמן למוזיקה ולתיאטרון" ברוצ'סטר, ניו יורק, ואז החלה בדרכה העצמאית, בתמיכתו של לואיס הורסט, מלווה מוזיקלי שהכירה בזמן הלימודים ב"דנישון" ושברבות השנים הפך למדריך המוזיקלי שלה ולמאהבה.

 

 

ג'ים הנסון

ג'יימס מורי הנסון (24 בספטמבר 1936 - 16 במאי 1990), הידוע בכינויו ג'ים הנסון, היה איש תיאטרון הבובות הידוע והמפורסם ביותר בהיסטוריה של הטלוויזיה, בין היתר בשל תוכניותיו "החבובות", "רחוב סומסום" ו"מערת הפרגולים". ג'ים הנסון היה במאי סרטים, מפיק טלוויזיה ומקימה של חברת ג'ים הנסון וקרן ג'ים הנסון.

 

הנסון נולד בגרינביל, מיסיסיפי שבארצות הברית. בשנת 1945, בעודו תלמיד בית ספר יסודי, החל לעבוד בתחנת הטלוויזיה המקומית. הנסון ייצר בובות עבור תוכנית ששודרה בשבת בבוקר ויועדה לילדים. לתוכנית קראו "סם וחברים". בתוכנית זו הופיע לראשונה קרמיט הצפרדע, בובה שהפכה בהמשך לסימן ההיכר של הנסון.

 

 

פרנק לויד רייט

פרנק לויד רייט (8 ביוני 1867 – 9 באפריל 1959) היה אחד האדריכלים החשובים ביותר במחצית הראשונה של המאה ה-20 ואולי אף הבולט ביותר שבאדריכלי תקופתו.

 

יש המחשיבים את פרנק לויד רייט כאחד מחלוצי המודרניזם באדריכלות ומייחדים את סגנונו בשם "מודרניזם אורגני".

 

רייט אכן יצר אדריכלות אורגנית - אדריכלות שמנסה להשתלב באופן טבעי והרמוני עם ההקשר שבו היא נתונה, והחשוב ביותר – בקשר בין האתר למבנה.

 

בנושא זה הוא הושפע רבות מהאדריכל והמעצב האמריקאי גוסטאב סטיקלי.

 

  

פבלו פיקאסו

פבלו רואיס פיקאסו (25 באוקטובר 1881 - 8 באפריל 1973) צייר ופסל ספרדי, מייסד הקוביזם, אחד האמנים הגדולים באמנות המודרנית במאה העשרים.

 

ציוריו הם מהיקרים ביותר בעולם ושווים נאמד במיליוני ועשרות מיליוני דולרים ליצירה. ציורו המפורסם "נער עם מקטרת" נמכר במאי 2004 עבור 104 מיליון דולר, ואילו ציורו "דורה מאר עם חתול" נמכר במאי 2006 עבור 95.2 מיליון דולר.

 

יצירותיו של פיקאסו מוצגות במוזיאונים רבים ברחבי תבל. שני מוזיאונים המוקדשים רק ליצירותיו הם מוזיאון פיקאסו בפריז ומוזיאון פיקאסו בברצלונה.

 

 

 

רוצה ללמוד מוידיס כיצד להצליח כמו "עושי הצרות"?

לקבלת מידע על מסלולי ההצלחה של וידיס - מלא את הפרטים הבאים ולחץ 'אני מעוניין. צור קשר'!

 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'עושי הצרות - חלק שלישי שתף עם החברים בטוויטר את 'עושי הצרות - חלק שלישי