ייעוץ עסקי ייעוץ עסקי, אימון והדרכה למנהלים
מומחים בהגדלת הכנסות וזמן פנוי למנהלים
חייג כעת: 072-2423333
חפש

צדק חברתי - חלק שביעי

מאת דני וידיסלבסקי

לחלקים קודמים של המאמר: חלק ראשון , חלק שני, חלק שלישי, חלק רביעי, חלק חמישי, חלק שישי


רעיון שגוי מספר 4: דירה לכל אדם

כחלק מתרבות השפע, שיווק אגרסיבי והשפעות חברתיות אחרות ישנה נהירה לרכישת דירות. בעולם המערבי כולו, נהוג לשכור דירות. בישראל ישנו טרנד שחובה לקנות דירה וכמה שיותר מהר. ועדיף בתל-אביב...

 

אך כמו שלא כל היפנים רוכשים דירה, ובטח לא בטוקיו, לא כל האמריקאים רוכשים דירה, ובטח לא בניו-יורק, כך גם לא כל הישראלים יוכלו לרכוש דירה, לבטח לא בתל-אביב.

 

זאת קונספציה שעלינו להשתחרר ממנה כי אין מדינה בעולם בה כל אזרחיה רוכשים דירה, או שוכרים דירה בערים היקרות ביותר. זהו יעד לא ריאלי אשר בניסיון (הכושל) להשיגו, עלולים להיגרם נזקים רבים למעמד הביניים כמו גם לכלכלת המדינה.

 

שומר נפשו ירחק.

 

רעיון שגוי מספר 5: העלאת משכורות לכולם

העלאת משכורות – מביאה לגדילה בעלויות הייצור.


וגדילה בעלויות הייצור – מביאה לעליית מחירים.


ועליית מחירים – גורמת למעמד הביניים לקרוס עוד יותר תחת הנטל הכלכלי.

 

לכן, למרות שעלייה גורפת של המשכורות יכולה לתת תחושת גאווה עם קבלת תלוש השכר הקרוב – היא מביאה לעוגמת נפש ותסכול גדולים אף יותר עם קבלת פירוט חיובי כרטיס האשראי שבא לאחר מכן.

 

מעבר לכך העלאת שכר, פוגמת ביכולת של המדינה לייצא מוצרים ושירותים לחו"ל – ובכך מביאה להחמרה כלכלית שמשפיעה לרעה על כל תושבי המדינה.

 

שומר נפשו ירחק.

 

נ.ב.

גישה נכונה הרבה יותר תהיה העלאת משכורות בהתאם לפיריון – תפוקה. כלומר ככל שהעבודה שהאדם עושה טובה יותר – כך השכר שלו יעלה.

 

בנימה אישית אני יכול לומר כי לאחר מתן סיוע ויעוץ עסקי לאלפי עסקים ומנהלים – נוכחתי לדעת שניתן למדוד את איכות וכמות העבודה שמבצע כל אדם בכל חברה, משרד, גוף, ארגון או עסק.

 

העלאת שכר על ביצועים משופרים – תביא לרווחה כלכלית אמיתית, כיוון שתוספת השכר לא רק שלא תפגע במעסיק – אלא אף תסייע לו לייעל את העסק, ולכן במקום עליית מחירים נטולת רסן, אנו אפילו עשויים לצפות בירידת מחירים, וכך מרוויח מעמד הביניים פעמיים.

 

נ.ב.ב.

המשך הורדת המסים (רפורמת מס הכנסה) תסייע להגדלת המשכורות – כיוון שהנטו של מעמד הביניים יגדל, בעוד ההוצאות לא צריכות לגדול (ראה תרבות השפע).

 

 

להמשך המאמר לחץ כאן

 

 

 

 

 

 

 

 

 

רוצה לגלות את המפתחות להצלחה?

דני חושף את הסודות. לקבלת טיפים להצלחה מלא את הפרטים ולחץ 'אני מעוניין. שלחו לי טיפים!':

 

 

 

 

להמשך המאמר לחץ כאן

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'צדק חברתי - חלק שביעי שתף עם החברים בטוויטר את 'צדק חברתי - חלק שביעי