ייעוץ עסקי ייעוץ עסקי, אימון והדרכה למנהלים
מומחים בהגדלת הכנסות וזמן פנוי למנהלים
חייג כעת: 072-2423333
חפש

האויב מספר 1 - חלק שני

לתחילת המאמר: לחץ כאן

 

גורמים בעייתיים

בכל ארגון ישנם אותם 'מומחים' בשאיבת האנרגיה של המנהלים. בדרכים מגוונות שונות הם גורמים לתנועה מפותחת כה רבה, עד כי המנהל מעדיף לעשות את העבודה בעצמו, או לחלופין מחפש חלופות לחופשה דחופה.

 

ניהול זמן לקוי הוא תוצאה של מספר גורמים. דרך מעצבנת במיוחד בה נגרמת תנועה מפותחת היא על ידי העסקה של אנשים שמציגים בעיות. עובדים כאלה, במקום לקחת אחריות על תפקידם, ולהגיע עם הצעות לפתרון בעיות שתחת תחום אחריותם, מספרים למנהל את בעיותיהם, בדרישה שהוא ימצא פתרון לדברים.

 

אולם מעניין לשים לב, כי למרות גזילת הזמן והתנועה המפותחת שהפעולה יוצרת למנהל, שכעת צריך לבצע גם את תפקיד הזוטר, אותו עובד בד"כ גם לא ישתמש בפתרון שהוגש לו.

 

מכאן המסקנה המתבקשת - לעולם אין לפתור בעיות שעובד מציג בפניך. תחת זאת יש לבקש ולקבל נתונים ועובדות רבים ככל שניתן, על מנת לחקור ולהבין את הגורם האמיתי של אותן צרות ולפתור רק את הבעיה העומדת בבסיס הדברים. ניהול בצורה כזו יבטיח טיפול יסודי בבעיה ולא בסימפטומים שלה שהוצגו על ידי העובד.

 

סוג אחר של עובדים נוהגים לבצע תנועה מפותחת בהחזיקם ברעיון השגוי שהם צריכים שיהיה להם דבר מה, לפני שהם יוכלו לייצר ולהביא תועלת. במקום פשוט לייצר את התפוקה המוטלת עליהם, הם יכולים להסביר במומחיות כיצד העובדה שיש להם פלאפון מהדור השני בלבד, משפיעה לרעה על ביצועיהם, וממשיכים ומנמקים בצורה משכנעת ביותר ש"לא היה לנו... אז היה אפשר לבצע את העבודה לשביעות רצונו של בעל הבית".


אתגרים

עובדים ומנהלים רבים מונעים על ידי אתגרים מרגשים ומצד שני ישנן דרכים שונות בהן נוצרת תנועה מפותחת הקשורות כולן ליעדים.


טעות קלאסית של מנהלים הינה לא להציב יעדים כלל.

אילו היית עוצר מונית באמצע הלילה ורק אומר לנהג "סע", סביר להניח שהמונה היה 'דופק' ואחרי נסיעה של שעה ורבע היית משלם 220 ₪, אבל עדיין לא היית מגיע למחוז חפצך = תנועה מפותחת.

 

מומלץ שבכל תחילת שבוע, חודש ושנה, המנהל יכנס את עובדיו ויציב להם יעדים ברי מדידה שעליהם להשיגם.
חשוב כמובן שהיעדים יהיו ריאליים כיוון שיעדים מופרזים יביאו למורל נמוך, ומכאן הדרך לעוד תנועה מפותחת ועקרה.
במידה והיו לנו עיכובים או כשלים בהתקדמות לעבר היעדים שהוצבו חשוב לדווח על כך ולפעול בהתאם.

 

יעדי ביצוע שנקבעו ונתקעים ללא טיפול, יביאו בהכרח להתפרצות חזקה של עבודה כדי לנסות להדביק את הפיגור, שהוא בעצמו מביא לתנועה רבה ומיותרת נוספת הדורשת טיפול ומענה.

 

להמשך המאמר - לחץ כאן

 

רוצה להביס את האויב מספר 1 שלך?!

לקביעת פגישת ייעוץ - מלא את הפרטים הבאים ולחץ 'אני מעוניין. בואו ניפגש'!

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'האויב מספר 1 - חלק שני שתף עם החברים בטוויטר את 'האויב מספר 1 - חלק שני