ייעוץ עסקי ייעוץ עסקי, אימון והדרכה למנהלים
מומחים בהגדלת הכנסות וזמן פנוי למנהלים
חייג כעת: 072-2423333
חפש

טיפים לעבודה מהבית - חלק שני

לתחילת המאמר: לחץ כאן

 1. אתיקה אישית ומשמעת עצמית – כפי שתואר קודם לכן, עבודה מהבית דורשת "משמעת ברזל". להלן מספר כללים חשובים בנושא שהקפדה עליהם תוביל לניהול זמן יעיל בהרבה:

  1. לא לפתוח אי-מייל אם את לא מתכוונת לטפל בו כעת עד הסוף – למרות שזה מפתה, זה יגזול לך זמן רב ויטריד את מנוחתך ואת החיים הפרטיים כיוון שטרם ענית לאותו אי-מייל. לכן מה שאת לא מתכוונת לטפל בו עד הסוף – אל תציצי בו אפילו.
    
  2. לא לגלוש באינטרנט בזמן העבודה – גלישה במרחבי אינטרנט יכולה לגזול שעות וימים רבים של עבודה. לכן כדי מראש להימנע מה"פיתויים" שיש לאינטרנט להציע – אל תגלשי בשעות העבודה, כפי שהגדרת אותן קודם לכן.
    
  3. להקפיד שהטלוויזיה לא דולקת בזמן העבודה – ככה תשומת הלב שלך והמיקוד בעבודה טובים יותר.
    
  4. לא לענות לטלפונים של הבית – שיחות טלפון אישיות עם חברות או סתם עדכון יומי לאימא הן חשובות, אבל לא בזמן העבודה.
    
  5. לא לדחות דברים – כל דבר שאת דוחה מצטבר ומפריע לאחר מכן ליעילות העבודה שלך.

 2. פקס וירטואלי – למרות עידן האי-מייל, עסקים רבים צריכים עדיין לקבל פקסים. במקרה שאת עובדת מהבית מומלץ להתחבר לשירות של "פקס וירטואלי" אצל ספקית האינטרנט שלך. בצורה זו כל הפקסים יגיעו ישירות למחשב, וכל זאת בלי להעיר את בני הבית בגלל צלצולים של פקסים שנכנסים באמצע הלילה.

 3. הכשרה במכירות – כיוון שאת עובדת מהבית סביר להניח שרוב המכירות שלך יעשו דרך הטלפון או האי-מייל. מכירות כאלה דורשות מיומנות גבוהה מאוד של אומנות המכירה. לכן עליך לעבור קורס מכירות, השתלמויות והכשרה במכירות באופן קבוע כדי לשפר את כישורייך בנושא על מנת לדאוג להכנסות בעלייה כל הזמן.

 4. חסכון למשרד – למרות שאת עובדת מהבית ונהנית מכל היתרונות של עובדה זו, ייתכן ובעתיד הקרוב או הרחוק תרצי "לצאת מהבית". החלטה זאת נובעת לעיתים בגלל התרחבות המשפחה, לעיתים בגלל התרחבות העסק ומסיבות נוספות. תהיה הסיבה לכך אשר תהיה, את צריכה להתכונן ליום זה כבר מעתה. ואיך מתכוננים? פשוט מאוד – בכל חודש תקפידי להפריש סכום מסויים מהכנסותייך (רצוי לפחות 5% מהמחזור שלך) לחסכון (אפשר בפק"מ או בתוכנית חסכון) כדי שבבוא העת יעמוד לרשותך סכום לשכירת/קניית משרד, וכן רכישת כל הציוד הדרוש לכך, כולל שיפוצים.

 5. הפרדת טלפונים – קו הטלפון של העסק צריך להיות קו נפרד מהקו של הבית. אחרת שיחות פרטיות מפריעות לך לעשות עסקים ושיחות עבודה גולשות לעבר שעות החיים הפרטיים שלך.
   
 6. שמירת קשר עם הלקוחות – ידוע שעסקים מצליחים שומרים על קשר רצוף וקבוע עם הלקוחות כחלק מאסטרטגיית השיווק שלהם. עסק שעובד מהבית צריך להקפיד על כך אפילו יותר מעסקים "רגילים". לכן:

  1. אי-מייל/טלפון – באופן קבוע תקפידי לשוחח ולהיות בקשר עם כל אחד מלקוחותייך – זה יסייע לחזק את הקשר ביניכם ולהבטיח המשך שיתוף פעולה

  2. פגישות – מעת לעת מומלץ לבקר אצל לקוחותייך. בגלל שלקוחות לא יכולים בד"כ להגיע לעסק שלך בבית, חשוב לשמור איתם על קשר פרונטלי ולהגיע לביקור במשרדיהם.
    
 7. בני הבית – רצוי ומומלץ לשתף את בני ביתך בעסק שלך. חשוב שהם יהיו מעודכנים על ההצלחות, על סוגי הפעילות של העסק וכל דבר אחר שנראה לך חשוב. למרות שהם לא תמיד שותפים שלך ברווחים, הם תמיד שותפים שלך "למשרד" וככאלה מגיע להם להיות מעודכנים במתחרש. יתרה מזאת, אם תתני לילדים (כן לילדים, גם לקטנים) ולבן הזוג אפשרות לעזור לך עם מטלות שונות הקשורות לעסק – את תתפלאי לגלות שהם יעשו זאת בלהיטות וישתפו פעולה על פי רוב.
   
 8. סוף יום – כל היום ישבת בבית ועבדת, וכשסיימת התחלת את מטלות הבית, ואולי שוב חזרת לעבוד. כל היום באותו
  ה-space בלי שום שינוי. עובדה זו בפני עצמה יכולה לפגוע במצב רוח שלך או אפילו להוביל לירידה בתפוקה שלך בעבודה. לכן בסיום כל יום מומלץ לצאת לטיול רגלי קצר של כ 30-45 דקות. במהלך הטיול חשוב לא לשקוע במחשבות, אלא להיפך, להקפיד להתבונן על חפצים שונים שאת רואה במהלך הטיול. מעבר לתועלת לבריאות גופנית, את תגלי שטיול כזה מעניק לך הרבה אנרגיה ותחושות טובות, כמו גם משפר את איכות השינה שלך לאחר מכן. נסי ותהני!

 

רוצה לעבוד מהבית ולהרוויח הרבה יותר מעבודה במשרד?

לקביעת פגישת ייעוץ - מלא את הפרטים הבאים ולחץ 'אני מעוניין. בואו ניפגש'!

 

 

 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'טיפים לעבודה מהבית - חלק שני שתף עם החברים בטוויטר את 'טיפים לעבודה מהבית - חלק שני