ייעוץ עסקי ייעוץ עסקי, אימון והדרכה למנהלים
מומחים בהגדלת הכנסות וזמן פנוי למנהלים
חייג כעת: 072-2423333
חפש

15 טיפים לנשים/אימהות שעובדות מהבית

נשים רבות, ובעיקר אימהות צעירות, מעדיפות לעבודה מהבית.

 

העניין הפך לאופנה בשנים האחרונות ונראה כי עם התקדמות הטכנולוגיה ועולם התקשורת, מגמה זאת תלך ותתרחב.

 

זוהי מגמה מבורכת כיוון שהיא מאפשרת ליותר נשים ואימהות להיכנס למעגל העבודה, הנטל הכלכלי בבית יורד כיוון שיש עוד מקור הכנסה, ועדיין נשמר היתרון של הימצאות בבית רוב שעות היממה.

 

המאמר פורסם במגזין הנשים "את"; ובמגזין גלובס, עיתון העסקים של ישראל.

 

להלן 15 טיפים:

 1. הגדרת סביבת עבודה – הצעד הראשון הוא להגדיר היכן בבית הוא מקום העבודה שלך. זה יכול להיות חדר, זה יכול להיות בפינת האוכל, זה יכול להיות על שולחן במרפסת ובעוד הרבה מקומות. אולם חשוב להגדיר את המתחם בו את עובדת.

  מקום העבודה שלך צריך להיות שקט ורגוע, ולא נגיש להפרעות מצד בני הבית. תיחום זה ימנע מהחיים הפרטיים להפריע לך לבצע את עבודתך ומצד שני ימנע מהעבודה "לגלוש" לחיים הפרטיים וליצור בלבול וחוסר סדר.
   
 2. הגדרת שעות עבודה ברורות – כאשר נמצאים בבית יש תחושה של... נכון – בית! לכן חשוב להגדיר מראש מהן שעות העבודה כדי שנדע שכאשר "אנחנו בעבודה" – לא עוסקים בדברים של הבית – אלא רק בעבודה, כאילו היינו במשרד מרוחק מהבית שלנו. לכן תגדירי מהן שעות העבודה שלך.

  יש לרשום את השעות האלה על דף אותו תתלי ליד שולחן העבודה כדי שיהווה לך תזכורת מול העיניים, וכן יש לתלות עותק על המקרר, כדי שגם שאר בני הבית ידעו "מתי את בעבודה" ולפיכך אין להפריע לך.
   
 3. הפרדת חשבון הבנק וההוצאות של העסק מחשבון הבנק של הבית – בכל עסק בעולם צריכה להיות הפרדה ברורה וחד משמעית בין חשבון הבנק של העסק לבין חשבון הבנק של הבית והחיים הפרטיים. בעבודה מהבית, חשוב להקפיד על כך שבעתיים.
   
  נכון – את תשלמי יותר עמלות בנק. אולם מצד שני כאשר חשבונות הבנק של העסק והחיים הפרטיים הם חשבון אחד – אזי יש זה מקור וודאי לטעויות ולצרות כספיות – אין שליטה על ההוצאות, לא ברור מי "אחראי" לאוברדרפט – החיים או העסק וכן הלאה.
   
  לכן נצלי את הבוקר של יום שישי ותיגשי לפתוח חשבון בנק שייועד לעסק בלבד ואת החשבון הישן תשאירי לבית. ומעתה תקפידי שהוצאות והכנסות של העסק נכנסות ויוצאות אך ורק מהחשבון של העסק והוצאות והכנסות של הבית – אך ורק מחשבון של הבית. אחת לחודש תעבירי לעצמך "משכורת" מהחשבון העסקי לחשבון הפרטי שלך.
   
 4. להזדכות על הוצאות בהתאם לחוק – חשוב לדעת שעבודה מהבית מוכרת על ידי רשויות המס, ולכן הוצאות שונות מוכרות לצרכי מסים שונים. בין ההוצאות המוכרות הן שכירות, ארנונה, חשמל וכדומה.
  על פי רוב רשויות המס יכירו לך בשליש מסכום כל הוצאה שכזו. לכן חשוב להעביר לרואה החשבון שלך את הקבלות על כל הוצאה שכזו ובמקרה של שכירות להעביר לו העתק מהסכם שכר הדירה שלך.

 5. הגדרת יעדים ומעקב אחריהם – כשאדם עובד מהבית, הוא נמצא באווירה ביתית ולכן פעמים רבות פחות מפוקס על המטרות שלו. לכן עבודה מהבית דורשת אתיקה אישית ומשמעת עצמית יותר מאשר עבודה "רגילה".
  בכל חודש תגדירי לעצמך יעדים במונחים כספיים – איזה מחזור את רוצה שיהיה לך החודש, וכמה לקוחות צריך כדי להגיע ליעד זה.

  את המספרים שרשמת יש לתלות על שולחן העבודה או על גבי צג המחשב, כדי שכל הזמן תהיה ממוקדת על המטרות שלך. בצורה כזו גם תוכלי כל יום ושבוע לבדוק עצמך איך התקדמת לעבר השגת היעדים שלך.
   
 6. לספר או לא לספר? זו שאלה שמטרידה הרבה אנשים שעובדים מהבית. האם ייפגע המוניטין שלי אם יידעו שאני עובדת מהבית? אז אולי כדאי לשקר?
  התשובה היא פשוטה מאוד – את לא צריכה לנדב את המידע הזה מראש, אם את לא נשאלת.
  אולם אם נשאלת – בשום מקרה אין לשקר ללקוחות ולהסתיר מהם את הנתון הזה. אין לך במה להתבייש ושקרים הם לא בסיס טוב לשיתוף פעולה עם לקוחות.
   
 7. מהירות השירות – כיוון שהעסק שלך הוא "וירטואלי" מבחינת רוב הלקוחות, שלא יכולים להגיע לעסק "למשש את הסחורה", אמינות היא מצרך מבוקש שיקל עליך את המלאכה.

         הדרך הטובה ביותר לזכות באמינות אצל הלקוחות היא לספק להם שירות מקצועי, איכותי וחשוב אף יותר –         מהיר! בצורה זאת הם יודעים שלמרות שהם לא יכולים להגיע "למשש את הסחורה" – את נמצאת שם כל הזמן עבורם.

 

להמשך המאמר - לחץ כאן

   

 

רוצה לעבוד מהבית ולהרוויח הרבה יותר מעבודה במשרד?

לקביעת פגישת ייעוץ - מלא את הפרטים הבאים ולחץ 'אני מעוניין. בואו ניפגש'!

 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'טיפים לעבודה מהבית שתף עם החברים בטוויטר את 'טיפים לעבודה מהבית