ייעוץ עסקי ייעוץ עסקי, אימון והדרכה למנהלים
מומחים בהגדלת הכנסות וזמן פנוי למנהלים
חייג כעת: 072-2423333
חפש

מסתם מנהל למנהיג

כל מנכ"ל ומנהל בכיר שואל את עצמו מפעם לפעם, "בחלונות זמן" קצרים שיש לו למחשבות, כיצד הוא והארגון שלו הולכים להתמודד עם אתגרי העתיד. מה צופן עתיד הארגון שלך? איך יראה העתיד האישי שלך?

 

שוק מתפתח – אתגרי העתיד

בעידן המודרני בו אנו חיים, קצב השינויים, התמורות, המהפכות ופריצות הדרך שובר כל רבעון את השיא העולמי הקודם של מהירות.

 

לשוק התחרותי ממילא, מתווספים כוחות שוק נוספים כל העת שעושים את "משחק ההישרדות" קשה מרגע לרגע.

 

האתגרים בפניהם עומד כיום מנהל מזכירים רק במעט את האתגרים של מנהלי האתמול – התפתחויות טכנולוגיות, אפשרויות (כמעט) בלתי מוגבלות שעומדות בפני כוח האדם, הגלובליזציה, קשיים במימון ועוד.

 

אם בעבר המנהל היה צריך לדאוג להווה רוב הזמן, כיום המצב הוא שהדברים צריכים "לדפוק כמו שעון" בהווה כדי שהמנהל יוכל להצעיד את הארגון לעתיד טוב יותר למול האתגרים שעל הפרק.


ממנהל למנהיג

התפקיד של מנהל היום הוא להנהיג את הארגון בצורה שתכין אותו להתמודדות עם אתגרי העתיד. במחקרים התגלה כי יש איזון קדוש בין הזמן אותו משקיע המנהל לעבודה השוטפות – ההתמודדות היומיומית של העסק, לבין ההכנות לעתיד.

 

התגלה שבתחילת דרכו של עסק או ארגון, בעודו גדל ומתרחב במהירות, המנהיגים המצליחים השקיעו 50% מזמנם בהתמודדות השוטפות ו 50% מזמנם בביסוס והתארגנות לקראת הבאות.


בהמשך עברו מנהיגים אלה, עם התבססות הארגון שלהם, ל 75% השקעה בהתנהלות היומיומית ואילו 25% מיתרת זמנם הושקעה בפיתוח והכנות לקראת העתיד לבוא.

 

קל לראות שמנהיגים שהצליחו, דאגו כבר בראשית דרכם לא "להיתקע" רק בניהול העסק, אלא גם בהנהגתו לעבר המשוכות הבאות, וגם לאחר שכבר הכינו את התשתית המתאימה, הם ממשיכים באופן עקבי להקדיש 25% מכל שבוע עבודה, לצורך הכנת הארגון לעתיד הבינוני, ובעיקר הרחוק.

מנהיגות מוצלחת עושה את ההבדל בארגונים שמצליחים לאורך זמן, להבדיל מ"כוכבים נולדים".


הצוות המנצח

הסיבה שמנהלים רבים לא מצליחים לפנות עצמם לבניית הארגון, נעוצה באנשים. פטריק וולטין, מומחה בינלאומי לאימון מנהלים והבעלים של U-MAN Belgium, חברת יעוץ מצליחה, טוען שמנהלים שמגיעים אליו בחיפושים אחר צוות מנצח מבזבזים בממוצע 80% מזמנם לתקן אנשים וביצועים בינוניים או כושלים אחרים.


האתגר האמיתי הוא למשוך אנשים בעלי יכולת – זה נושא של מנהיגות, או במילים אחרות – איך לגרום להם לרצות לעבוד איתך, איך להניע אותם לעבוד במקום לגלוש באינטרנט, איך לגרום להם לרצות להילחם עבורך.

אם כן מנהיג מחפש את בעלי היכולת – אלא שיורידו ממנו את המעמסה ויפנו אותו להצעיד את העסק לחוף מבטחים.

 

להמשך המאמר - לחץ כאן

רוצה להפוך מסתם מנהל למנהיג מצליח?!

לקביעת פגישת ייעוץ - מלא את הפרטים הבאים ולחץ 'אני מעוניין. בואו ניפגש'!

 

 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'מסתם מנהל למנהיג שתף עם החברים בטוויטר את 'מסתם מנהל למנהיג