ייעוץ עסקי ייעוץ עסקי, אימון והדרכה למנהלים
מומחים בהגדלת הכנסות וזמן פנוי למנהלים
חייג כעת: 072-2423333
חפש

שאלת מיליון הדולר - חלק שלישי

לקריאת החלקים הקודמים של המאמר: חלק ראשון, חלק שני

 

שאיפות ומטרות

 

אומרים שגבר נשוי צריך לשכוח את הטעויות שלו, אין טעם ששני אנשים יזכרו את אותם דברים.
אולם יש דרך יעילה יותר מאשר להתמקד בטעויות של בן הזוג.

 

ניסיוני כיועץ ארגוני במאות חברות מלמד שתחילת ההתדרדרות בניהול עסקים מגיעה פעמים רבות כאשר אין לעסק שאיפות ומטרות שמאחדות את כולם.
לפעמים בגלל שהמטרות מעולם לא הוגדרו, ולפעמים בגלל שכל המטרות כבר הושגו.

 

תהיה הסיבה לכך אשר תהיה – אם אין שאיפות ומטרות ברורות ומוגדרות הידועות לכל העובדים בחברה, במוקדם או במאוחר יתחילו צרות, בעיות ומריבות פנים ארגוניות.


באופן פרדוקסאלי, אפשר לומר שעסק שיש לו בעיות פנים-ארגוניות שהוא מתקשה לפתור אותן, הוא עסק שאין לו מספיק בעיות חיצוניות רציניות.

 

לכן בעסק של הזוגיות, מומלץ שנגדיר יעדים ושאיפות ל"עסק" (לתא המשפחתי שלנו) בכל שבוע, חודש, רבעון, שנה ואולי גם בתוכניות חומש אסטרטגיות. ככל שהשאיפות והמטרות יהיו משמעותיות יותר, קשות יותר, ומצריכות עבודת צוות ושיתוף פעולה – באותה במידה יפחתו המריבות, אי-ההסכמות ומלחמות ההתשה בבית.

 

חלק מהשאיפות אותן יש לקבוע הן משותפות לעסק כולו (לכל המשפוחה), כגון קניית בית גדול יותר, תכנון חופשת הסקי הקרובה, בחירת בית הספר לגוזלים, תיאום הבילוי של שישי בערב. . .


יחד עם זאת, מעצם העובדה שאינכם חייכם כקולקטיב קומוניסטי, יש מקום, ואפילו מקום רב ומכובד לשאיפות האישיות של כל אחד מהשותפים – מסע שופינג שלה בלונדון עם חברות, טיול ג'יפים שלך עם חברים, הלימודים שלה, האימון של במכון הכושר, הטיפול הקוסמטי שלה, טלוויזיית הפלזמה שלך ועוד.


בדרך לזוגיות מוצלחות, במקום להתנגד לשאיפות של השני, ולנהל פנקס חשבונות, הסוד הוא לעזור אחד לשני להשיג את השאיפות האישיות של כל אחד מבעלי המניות, בדרך להשגת המטרות החשובות של העסק.

 

נותר לי לאחל לכם זוגיות מוצלחת בדרך למיליון הדולר הבאים שלך. כמאמר הפרסומת: לך תצטיין!

 

רוצה להצליח גם בזוגיות וגם בעסק?!

לקבלת פרטים על הסמינר 'זוגיות מוצלחת למנהלים' - מלא את הפרטים הבאים ולחץ 'אני מעוניין! ספרו לי עוד'.

 

 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'שאלת מיליון הדולר - חלק שלישי שתף עם החברים בטוויטר את 'שאלת מיליון הדולר - חלק שלישי