ייעוץ עסקי ייעוץ עסקי, אימון והדרכה למנהלים
מומחים בהגדלת הכנסות וזמן פנוי למנהלים
חייג כעת: 072-2423333

טיפ מהסודות של סמינר אלופי העולם במכירות של דני וידיסלבסקי

רוצה הישגים דומים והצלחות בעסק שלך? 

לחץ על המסלול המתאים עבורך

 

להרשמה ופרטים על הסמינר הקרוב מלא את שם מלא, אימייל וטלפון ולחץ 'כן! גלו לי איך למכור הרבה יותר'
 

היום אני רוצה לתת לכם טיפ על מכירות. בעצם זה טיפ של אלופי העולם במכירות, בכל העולם שמשתמשים בו. כדי שמכירה תהיה טובה צריך להיות לה רצף קבוע ושיטתי ממש שלבים יש צעד, צעד, צעד, צעד.
 
יש ארבעה שלבים עיקריים כדי שיחת מכירה תסתיים באמת במכירה ובמחיר שאתה רוצה. אבל מה הבעיה? הרבה אנשי מכירות מתחילים את הקריירה טוב מוכרים ,מוכרים, מוכרים... יש להם עוד מכירות, עוד הכנסות ואז הם נתקלים בלקוחות בעייתיים, לקוחות שהמטרה שלהם לא לקנות אלא לדכא את איש המכירות. הוא יורד על מחיר המכירה, על המוצר של החברה, על השירות, על האיכות של איש המכירות, הוא מכניס להם, הוא עוקץ אותם ואז איש המכירות חושב שהבעיה היא אצלו במקום אצל הלקוח, ומתחיל לשנות את שיטת המכירות שלו: משנה את הרצף של המכירה, פתאום מציע הנחות שלא צריך, פתאום מציע דילים מסוימים, חושב שהוא יותר מידי חודר או חופר או עושה כל מיני דברים. וככל שהוא משנה את שיטת המכירה ונוטש או בורח מהשיטה שעבדה לו, ככה המכירות הולכות ומתדרדרות עד שהוא חושב שהוא לא מתאים למכירות או שזה רק לשקרנים ונוכלים שמוכרים קרח לאסקימוסים.

 
למען האמת, אם מקפידים על שיטות המכירה ויודעים לזהות מי הלקוח הבעייתי שהוא הבעייתי ולא אתה
אתה איש מכירות טוב, אתה מוכר לעשרות לקוחות וזה שיש שניים שלושה חמישה מתוך מאה שמתנהגים באופן כזה, זה לא סיבה לשנות את שיטת המכירה. 
  
יש ארבעה שלבים מדויקים של שיטת המכירה שבה, אם תקפיד עליה או תשמור עליה תוכל תמיד למכור עוד. בטח לך יש שיטת מכירות משלך, מה שעבד לך. והמפתח הוא: לא משנה מה שיטת המכירה, שתשמור על מבנה ועל רצף שיחת המכירה.
כמובן שהכי טוב, לפעול כמו שאלופי המכירות בעולם עושים, לשמור על ארבעת השלבים המדויקים ובדיוק על זה רציתי לדבר איתכם: יש לנו סמינר בקרוב שהוא יהיה ב-9/7/2013 - הסודות של אלופי העולם במכירות.
  
אנחנו נלמד שם בעצם על שלושה עקרונות הכי חשובים של אלופי העולם במכירות, מה הם עושים, מה 
הסודות שלהם, שזה גורם להם להצליח. כמו שקוסם, כשיש לו קסמים, נראה שהוא עושה משהו בלתי אפשרי, אחרי שאתה מגלה את הסוד אתה אומר: "אה, לא חוכמה, זה פשוט." - גם הסודות של אלופי העולם במכירות הם, אותו הדבר. אתה רואה אנשים שמוכרים ומוכרים ובמלא כסף והכל בא להם בקלות אבל אם תדע את הסודות שלהם תוכל גם אתה לעשות את בקלות. 
 

אנחנו גם נלמד שם:


על ארבעה השלבים של שיחת המכירה


איך לזהות לקוחות בעייתיים ואיך להיפטר מהם


איך להגדיל את אחוזי סגירה שלך


איך להגדיל את הסכום של כל שיחה


איך להימנע מהנחות 


ועוד הרבה מאוד כלים  מאוד ,מאוד חזקים 


אני מזמין אותך להשתתף. מלא את הפרטים למטה ונתראה בסמינר.

______
 
להרשמה ופרטים על הסמינר הקרוב של דני וידיסלבסקי, מומחה ויועץ עסקי בכיר 
מלא את שם מלא, אימייל וטלפון ולחץ 'כן! גלו לי איך למכור הרבה יותר'
    
 
שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'סוד לאנשי מכירות שתף עם החברים בטוויטר את 'סוד לאנשי מכירות