ייעוץ עסקי ייעוץ עסקי, אימון והדרכה למנהלים
מומחים בהגדלת הכנסות וזמן פנוי למנהלים
חייג כעת: 072-2423333
חפש

טיפ מקצועי: היכן לפתוח בלוג - חלק שני

מאמר מאת עידו סלע, מנכ"ל חברת Wisy שיווק באינטרנט.

לחלק הקודם של המאמר - לחץ כאן.

 

מה בקשר לתוכן עצמו?

 

אין שום ספק בכך שהתוכן מהווה סוגיה מהותית שכדאי להקדיש עבורה פרק נפרד ומיוחד. עם זאת, יש לציין כי עסקים רבים לא מצליחים לממש את הפוטנציאל הגלום בבלוגים, ניוזלטר ובפלטפורמות אחרות - מכיוון שהם לא מבינים לעומק את משמעות המדיה והחשיבות הרבה של התוכן לתהליך השיווק

 

דוגמה בולטת לכישלון זה היא הפייסבוק. כולם נמצאים בפייסבוק, וזהו כביכול המקום האידיאלי. אולם, קשה למצוא במרחב זה עסקים שהצליחו למנף את עצמם, להרחיב את מעגל החברים ולייצר לקוחות באמצעות יצירה של קהילה ויראלית מתרחבת.

 

הדבר העיקרי שקורה בדפי הפייסבוק של האתרים הוא שהם מהווים בעיקר קיר מודעות, אך אינם מביאים באמת עסקים. סקירת המקומות האפשריים לפרסום הבלוג ישנן פלטפורמות רבות וכל חודש נפתחות פלטפורמות חדשות. בעידן האינטרנט הכול דינמי, ויכול להיות שבחודש אחר תהיה תשובה שונה לשאלה דומה.

 

נכון להיום, ישנן ארבע אפשרויות מרכזיות שבהן מתאים לפרסם את הבלוג.

 1. בלוג בפלטפורמה בנויה: ישנן שלל פלטפורמות מתאימות, כגון: Blogger (של גוגל), Typepad, וורדפרס וכו'. התהליך פשוט למדי – פותחים את הבלוג בתוך דקות ספורות, וזהו - אתם באוויר.

  מהם היתרונות? ניתן להשיג זאת בחינם, לא דרוש ידע מוקדם, יש אופציות רבות להתאמה אישית, והבלוג עולה מהר לאוויר (רק בתוך דקות ספורות).

  מהם החסרונות? הדבר דומה מצד אחד לפתיחת חנות בבית פרטי. מי שמגיע חייב להכיר אותך ולדעת איפה אתה גר. עם זאת, הדבר דומה גם לאירוח בבית של מישהו אחר, היות והדומיין לא שייך לך, אין שליטה עליו, והבלוג כפוף תחת נהלים אשר מוכתבים ע"י "בעל הבית" (כמו תכנות, תוכן ועוד). מנקודת מבט של קידום אתרים – עדיף שיהיה דומיין עצמאי מאשר בלוג שיושב בסביבה אחת עם אלפים.

  למי הפלטפורמה הזו מתאימה? היא מתאימה בעיקר עבור אנשים פרטיים שרוצים להפיץ את הגיגיהם בלי שום אינטרס, או למקדמי אתרים שמעוניינים לפתוח "אתרי לווין" (מעין ספוטים "מחזקים" לאתר הראשי).

  בשורה התחתונה: באופציה זו של שיווק באינטרנט לא נמצא מינוף לעסק מפני שלא מרוויחים תנועה או קידום. אי לכך, אינני ממליץ על כך לעסקים, גם לא לאדם פרטי שרוצה לקדם או למתג את עצמו, ואפילו לא כאתר לווין. הכלים היום זולים מאוד, שהגענו למצב שכבר משתלם יותר לפתוח דומיין עצמאי באמצעות ליווי מקצועי של חברת ייעוץ המתמחה בשיווק באינטרנט.

להמשך המאמר - לחץ כאן

 

מעוניין בפרטים נוספים?

ליצירת קשר עם עידו סלע - מלא את הפרטים הבאים ולחץ 'אני מעוניין. צור קשר'!

וידיס מציגים את עידו סלע | Wisy | שיווק באינטרנט | שיווק 

 

 

 

  

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'Wisy - מאמר חלק 1 שתף עם החברים בטוויטר את 'Wisy - מאמר חלק 1