ייעוץ עסקי ייעוץ עסקי, אימון והדרכה למנהלים
מומחים בהגדלת הכנסות וזמן פנוי למנהלים
חייג כעת: 072-2423333
חפש

מדוע אנשים עושים החלטות שגויות בדרך לאושר ולהצלחה

הרצאה מרתקת של הפסיכולוג דן גילברט (בוגר הארוורד). דן מגלה לנו מדוע אנחנו עושים טעויות בהחלטות עסקיות, רומנטיות, מקצועיות וכו'. האם ישנה נוסחה לקבלת החלטות נכונות מראש? מסתבר שכן...

 

להתחלת ההרצאה לחץ על התמונה

 (הסרט כולל כתוביות בעברית)

תגובות


תוכן ההרצאה

כולנו מחליטים החלטות, בכל יום. אנחנו תמיד רוצים לדעת מה הדבר הנכון לעשות, בכל נושא, מהחלטות כלכליות גסטרונומיות, מקצועיות ורומנטיות. אנחנו בטוחים שאם מישהו יוכל להגיד לנו איך לעשות בדיוק את הדבר הנכון בדיוק בזמן הנכון זאת תהיה מתנה שערכה לא יסולא בפז.


למעשה, מסתבר שאכן קיבלנו את המתנה הזאת, ב-1738 מידי מלומד הולנדי בשם דניאל ברנולי. ואני רוצה לדבר אתכם היום על המתנה הזאת, ולנסות להסביר גם למה היא לא עשתה אפילו טיפה של שינוי בעולם.


אז בבקשה, הנה המתנה של ברנולי. זאת ציטטה ישירה. אם זה נראה לכם כמו יוונית, זה בגלל שזה באמת יוונית. אבל הנה התרגום, ולמרות שהוא פחות מדויק, הוא מצליח לתפוס את הרעיון הכללי של מה שברנולי רצה להגיד: הערך המצופה של הבחירות שלנו - כלומר, הערך הטוב שאנחנו מצפים לקבל מהמעשים שלנו - הוא תוצר של שני דברים: הסיכוי שהמעשה שלנו יגרום לנו להרוויח משהו, והערך שיש לרווח הזה עבורנו.

כיצד מקבלים החלטות נכונות בעסק?

לקביעת פגישת ייעוץ - מלא את הפרטים הבאים ולחץ 'אני מעוניין. בואו ניפגש'!

 


למעשה, מה שברנולי אומר הוא שאם נוכל להעריך כמותית את הדברים הללו ולהכפיל אותם אחד בשני, נוכל תמיד לדעת כיצד להתנהג.


המשוואה הזאת, אפילו לאלו מביניכם שלא מחבבים משוואות, היא משהו שאתם די רגילים אליו. הנה דוגמה: נניח שאבקש מכם לשחק משחק של עץ או פלי, ואזרוק מטבע באוויר, אם יוצא עץ, אני אשלם לכם 10 דולר, אבל תצטרכו לשלם ארבעה דולר עבור המשחק. רובכם תסכימו לשחק, כי אתם יודעים שהסיכויים לניצחון הם חצי, והרווח הוא 10 דולר ואם נכפיל את שניהם נקבל חמישה דולר שזה יותר מהתשלום עבור המשחק. אז התשובה היא כן. זה מה שאנחנו קוראים לו בסטטיסטיקה - התערבות שחבל על הזמן.

   

להמשך... - לחץ כאן ◄

 

מה אתה חושב?

רשום תגובתך כאן:

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'מדוע אנשים טועים שתף עם החברים בטוויטר את 'מדוע אנשים טועים