מכירות - מהן התנגדויות וכיצד סוגרים מכירה? 

    

רוצה לגלות איך מביסים התנגדויות במכירה

למידע נוסף על הסמינר - מלא את הפרטים הבאים ולחץ 'אני רוצה למכור יותר!'

 

היי זה דני וידסלבסקי ואני רוצה לדבר איתכם היום על מכירות.


קרה לך פעם שעשית שיחת מכירה הכל היה נראה טוב היה לך כימיה עם הלקוח הוא הביע עניין ראית מה הוא צריך, התאמת לו את המוצר או השירות שבדיוק יתנו לו מענה ואז רגע לפני שראית שהעסקה נסגרת, משהו התפקשש. דקה לפני שהוא כבר חתם על הצ'קים או הגיש לך כרטיס אשראי פתאום הוא נסוג.


לפעמים הוא אומר לך: 'תשמע אני צריך לחשוב על זה', 'תן לי לישון על זה לילה', 'אני צריך להתייעץ עם אשתי', 'אני לא נוהג לקבל החלטות מעשיו לעכשיו', 'זה יקר לי מידי', 'אני צריך לבדוק עוד אפשרויות' ועוד הרבה מאוד מקרים ודוגמאות כאלה שמגיעות בדיוק ברגע הלא מתאים מבחינתך ואולי גם מבחינת הלקוח.

  
כל הדברים האלה זה בעצם התנגדויות שמגיעות בסוף שיחת המכירה  כשהלקוח כבר רוצה לקנות ממך ובאמת בעניין אבל פתאום צץ לו איזה מחסום איזה שהוא קושי שמונע ממנו לסגור את העסקה ולסגור אותה עכשיו.
 
למען האמת יש שלושה סוגים עיקריים של התנגדויות בשיחת המכירה או בסגירת עסקה.


יש לנו סמינר שעוסק בדיוק בזה הוא נקרא איך להביס התנגדויות במכירות.


בסמינר אנחנו נלמד את שלושת סוגי ההתנגדויות האלה: איך קוראים להם, איך לזהות אותם, מה המאפיינים המיוחדים של כל התנגדות.

 

כל התנגדות יש לה יש לה ממש מאפיינים שייחודיים רק לה ואם אתה יודע לזהות את ההתנגדות את הסוג שלה ואיך לטפל בה (כי יש מתכון מדויק, ממש צעדים א', ב', ג', ד', מה עושים בכל סוג של התנגדות) - אתה בעצם יכול להביס את כל ההתנגדויות בסגירת עסקה.

 

באופן הזה אתה יכול לשפר את אחוזי המכירות שלך, אתה יכול להגדיל את הסכומים של עסקאות, אתה יכול להימנע מהנחות... בשורה התחתונה, להרוויח הרבה יותר כסף תוך כדי זה שאתה נותן שירות מצוין ללקוחות שלך.


אני אשמח לראות אתכם בסמינר.


כל מה שצריך לעשות, זה למלא פרטים כאן למטה ואנחנו ניצור איתכם קשר
להתראות.

רוצה לגלות איך מביסים התנגדויות במכירה

למידע נוסף על הסמינר - מלא את הפרטים הבאים ולחץ 'אני רוצה למכור יותר!'


 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'מכירות - מהן התנגדויות וכיצד סוגרים מכירה? שתף עם החברים בטוויטר את 'מכירות - מהן התנגדויות וכיצד סוגרים מכירה?